Достапни линкови

Катар: Членките на ОПЕК разговараат за намалување на производството на нафта


Членките на ОПЕК денеска во Катар ќе разговараат за намалување на дневното производство на нафта за милион барели. Имено цаната на нафтата падна за 25 насто од рекордот во јули кога достигна 78 долари.
XS
SM
MD
LG