Достапни линкови

Приштина: Македонска владина делегација во посета на Косово


Македонска делегација предводена од заменик премиерот, задолжен за имплементирање на Охридскиот договор и министер за здравство Имер Селмани престојува во еднодневна посета на Косово. Во рамките на посетата. делегацијата во која се уште и министрите за локална самоуправа и за образование Зоран Коњановски и Сулејман Рушити ќе се сретне со претседателот на Косово Фатмир Сејдиу и со шефот на УНМИК Јоаким Рикер.
XS
SM
MD
LG