Достапни линкови

Багдад: Пронајдени 50-тина тела во различни делови од земјата


Ирачката полиција соопшти дека пронашла 50-тина тела во последниве 24 часа во различни делови од Ирак. На телата биле видливи знаци на тортура. Од средата, само во Багдад биле пронајдени над 100 убиени ирачани.
XS
SM
MD
LG