Достапни линкови

Хелсинки: Самит меѓу претставниците на ЕУ и азиските земји


Во Хелсинки денеска се одржува самитот мегу претставници на Европската унија и азиските земји. Трговијата, безбедносните прашања, како иранската нуклеарна програма се теми на средбата.
XS
SM
MD
LG