Достапни линкови

Сочи: Економски форум на членките на евро-азиската заедница


Во руското одморалиште Сочи денеска започна дводневниот самит на членките на евро-азиската економска заедница. Членки се Русија, Белорусија, Казахстан, Киргистан, Узбекистан и Таџикистан, а Ерменија, Молдавија и Украина имаат статус на посматрачи. Главни теми на состанокот се формирањето царинска унија и заеднички енергетски пазар.
XS
SM
MD
LG