Достапни линкови

Бејрут: Пристигна првиот авион со хуманитарна помош од Јордан


На меѓународниот аеродром во Бејрут пристигна првиот авион со хуманитарна помош од Јордан. Аеродромот беше оштетен и затворен две недели од започнувањето на израелските воздушни напади.
XS
SM
MD
LG