Достапни линкови

Свет: Нова аудио снимка на Осама Бин Ладен?


Нова аудио снимка најавена со гласот на Осама бин Ладен е емитувана на исламски веб сајт. На 20 минутна снимка му се дава почест на лидерот на Ал Каеда во Ирак Абу Мусаб ал Заркави кој загина во американски воздушен напад. Доколку се докаже автентичноста тоа ќе биде 4 снимка на Осама бин Ладен годинава.
XS
SM
MD
LG