Достапни линкови

Кандахар: Еден романски војник е убиен, а четворица се повредени


Еден романски војник од коалиционите сили предводени од американците бил убиен, а 4 биле ранети во експлозија во близина на аеродромот во Кандахар. Истрагата треба да утврди дали експлозијата била причинета од мина или од поставена бомба.
XS
SM
MD
LG