Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш ја продолжи забраната за Сирија за извоз на воена опрема


Американскиот претседател Џорџ Буш ја продолжи забраната за извоз на Сирија на воена опрема, како и замрзнување на сметките на сиријци осомничени за подршка на терористички организации. Во соопштението се наведува дека Сириската влада продолжува да преставува сериозна закана за националната безбедност, надворешната политика и економијата на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG