Достапни линкови

Газа: Тројца Палестинци загинале во престрелка меѓу припадници на Хамас и Фатах


Тројца палестинци загинале, а најмалку 8-мина биле повредени во престрелката во Појасот Газа меѓу припадници на владејачкиот Хамас и вооружени членови на Фатах. До престрелката доаѓа по серијата киднапирања на членови на ривалските палестински фракции, Хамас и на Фатах.
XS
SM
MD
LG