Достапни линкови

Томск: Средба Владимир Путин-Ангела Меркел


Германскиот канцелар Ангела Меркел денеска во сибирскиот град Томск ги заврши разговорите со рускиот претседател Владимир Путин кои резултираа со потпишување на, како што се оценува, голем договор за снабдување со гас. Со договорот германската хемиска индустрија БАСФ добива право да земе дел од развојот на и искористувањето на големото наоѓалиште со гас во Западен Сибир
XS
SM
MD
LG