Достапни линкови

Вашингтон: Ху Џинтао на Универзитетот во Јеил


Кинескиот претседател Ху Џинтао со говорот на Универзитеот Јеил денеска ја завршува 4 дневната посета на Соединетите Држави. На разговорите со претседателот Џорџ Буш не успеаја да направат значителен прогрес околу трговските разлики и нуклеарните програми на Иран и Северна Кореја. Буш му се извини на Џинтао поради инцидентот предизвикан од еден демонстрант за време на церемонијата на добредојде.
XS
SM
MD
LG