Достапни линкови

Вашингтон: САД го одбија рускиот предлог за нови преговори за иранската нуклеарна програма


Соединетите Држави го отфрлија рускиот предлог за нови преговори во врска со иранската нуклеарна програма, пред каква било акција на Советот за безбедност на Обединетите Нации. Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека наредна рунда разговори за тоа прашање се оние во Советот за безбедност.
XS
SM
MD
LG