Достапни линкови

Багдад: Најмалку 21 загинати во напад на бомбаш самоубиец


Според најновите податоци, најмалку 21 лице загина, а 25 се повредени при денешната експлозија на автомобил бомба во Багдад, соопшти полицијата. Истиот извор додаде дека експлозијата на автомобилот се случила на пазар во квартот Дора, во јужниот дел на градот. Првичните информации беа дека во нападот загинале шест лица, а биле ранети 18 лица.
XS
SM
MD
LG