Достапни линкови

Вашингтон: Исходот од преговорите за Косово ќе има големо влијание врз СЦГ


Исходот од преговорите за статусот на Косово ќе има големо влијание и врз Србија и Црна Гора и врз Албанија и е потребно овој проблем да биде решен што е можно поскоро. Ова го изјави американскиот државен секретар Кондолиза Рајс пред Комитетот за меѓународни односи на Конгресот. Рајс додаде дека Соединетите Држави и европските земји кои имаат војници на Косово остануваат на ставот, како што рече таа, заедно дојдовме заедно ќе си одиме.
XS
SM
MD
LG