Достапни линкови

Москва: Над 20 загинати во железничка несреќа


Во судар на автобус и воз во јужна Русија загинале над дваесет лица, додека шестмина биле ранети, соопшти руското министерство за вонредни ситуации. До сударот дојде на еден необележан премин на пругата на патот од Минерални води кон Краснодар.
XS
SM
MD
LG