Достапни линкови

Тетово: Убиени две лица


Синоќа во Тетово биле убиени две лица од албанска националност, кога врз нивното возило бил отворен оган. Министерството за внатрешни работи соопшти дека нападот го извршиле четири непознати лица, по што следи акција за пронаоѓање на сторителите.
XS
SM
MD
LG