Достапни линкови

Газа: 15 илјади израелски полицајци спречуваат обид за блокирање на планираното повлекување од Газа


Околу петнаесет илјади израелски полицајци и војници денеска се распоредни со цел да го спречат, како што се најавува, конечниот обид на евреите да ги блокираат израелскитре планови за повлекување од Појасот Газа кон крајот на месецов. Еврејските доселеници планираат натамошни протести. Претходно, израелската влада го забрани нивниот марш кон Газа.
XS
SM
MD
LG