Достапни линкови

Багдад: Експлозија на воз што пренесувал нафта


Ирачката полиција соопшти дека еден воз кој превезувал нафта експлодирал во јужен Багдад налетувајки на поставена бомба при што загинале две лица. Засега не е јасно дали бомбата била поставена за да ја погоди блиската полициска станица.
XS
SM
MD
LG