Достапни линкови

Париз: Доминик де Вилпен нов премиер на Франција


Францускиот претседател Жак Ширак денеска ја прифати оставката на премиерот Жан Пјер Рафарен како одговор на неуспешниот референдумот за Европскиот Устав. На негово место е поставен Доминик де Вилпен министерот за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG