Достапни линкови

Бостон: Посета на авганистанскиот претседател Карзаи


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи престојува во Бостон во прва посета на Соединетите држави, каде во текот на неделата треба да се сретне со америкнскиуот претседател Џорџ Буш на разговори за долгорочна воена и економската помош за Авгансиатн како и за ослободување на авгнситанските затвореници во американските затвори. Во меѓувреме во Авганистан во напад на приврзниците на талибанскиот режим денеска загинал едена американски војник додека тројца други биле ранети.
XS
SM
MD
LG