Достапни линкови

Багдад: Продолжуваат насилствата, нови жртви и повредени


Во Ирак продолжуваат насилствата - девет лица загинаа, а 20-мина се повредени. Во Багдад едно вооружено лице убило пет ирачки полицајци на контролниот пункт во Багдад, а по нападот на истото подрачје набргу дошло и до експлозија соопшти ирачката полиција. Бунтовниците ги засилија нападите во ирачката престолнина по формирањето на владата на Ирак во четвртокот.
XS
SM
MD
LG