Достапни линкови

Свет: Каспаров се повлекува од префесионалниот шах


Поранешниот светски првак во шах Гари Каспаров соопшти дека се повлекува од професионалниот шах. 41 годишниот Каспаров ова го изјави по победата на турнирот во Линарес – Шпанија.
XS
SM
MD
LG