Достапни линкови

Брисел: Попладнево средба Солана - Бучковски


Македонскиот премиер Владо Бучковски попладнево во Брисел со високиот претставник за надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана ке разговара за односите Македонија-Еввропска Унија и за ситуацијата на Балканот. премиерот Бучковски од вчера престојува во Брисел каде што ги предаде одговорите на Прашалникот на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG