Достапни линкови

Берлин: Дводневна посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ја започнува дво-дневната посета на Германија. Како што е најавено, главни теми на разговорите со германскиот канцелар Герхард Шредер ќе бидат економската соработка и ситуацијата во Украина.
XS
SM
MD
LG