Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници загинаа во Ирак


Две лица и еден американски војник загинаа денеска во два одвоени напада на бунтовниците во Ирак, а најмалку 15 лица се повредени, соопшти американската војска. Војникот загинал откако експлодирала бомба во близина на патрола во која се наоѓал северно од Багдад, во близина на градот Дулуија.
XS
SM
MD
LG