Достапни линкови

Москва: На почетокот од идната година официјална средба Буш - Путин


На почетокот на идната година е предвидена официјална средба меѓу американскиот и рускиот председател Џорџ Буш и Владимир Путин, соопшти шефпот на руската дипломатија Сергеј Лавров. Двајцата председатели имаа неофицијална средба во Сантијаго каде се одржува самите на земјите членки на Азиско- Пацифичкиот форум. Денешните разговори на лидерите на 21 земја ќе бидат фокусирани на борбата против тероризмот и корупцијата.
XS
SM
MD
LG