Достапни линкови

Кашмир: Убиени двајца милитанти пред пристигнувањето на премиерот


Индиски војници убиле двајца милитанти во Кашмир во престрелка во близина на крикет стадион неколку часа пред индискиот премиер Синг да пристигне на тоа место за да одржи говор. Митингот во Шринагар беше одложен а посетата на индискиот премиер на Кашмир е планирана промоција на мирот во поделениот регион. По две војни за Кашмир во почетокот на оваа година Индија и Пакистан започнаа мировен процес.
XS
SM
MD
LG