Достапни линкови

Техеран: Иран и ЕУ постигнале договор за решавање на спорот околу нуклеарната програма


Иран и Европската Унија постигнале прелиминарен договор за решавањето на спорот околу нуклеарната програма на Техеран. Договорот дополнително треба да биде потврден од властите во Иран, Британија, Германија и Франција.
XS
SM
MD
LG