Достапни линкови

Вашингтон: Трошоците за кампањата на претседателските избори, четири милијарди долари


Трошоците за претседателската предизборна кампања во Соединетите Држави ќе изнесуваат скоро четири милијарди долари, што е најмногу во досегашната историја. Ова се наведува во најновиот извештај на независната институција Центар за одговорна политика. На претходните претседателски избори беа потрошени три милијарди долари.
XS
SM
MD
LG