Достапни линкови

Приштина: Разговорите за статусот на Косово идното лето


Разговорите за конечниот статус на Косово би можеле да започнат идното лето, изјави синоќа во Приштина шефот на УНМИК Сорен Јесен Петерсен, по враќањето од неколкудневниот престој во Њујорк. Тој притоа додаде дека важен дел од процесот за спроведување на стандардите е и учеството на косовските срби на претстојните избори во покраината.
XS
SM
MD
LG