Достапни линкови

Багдад: Киднапирани 10 работници на американско – турска фирма


Ирачка екстремна формација киднапирала 10 работници на една американско турска фирма и се закани дека ќе ги убие доколку оваа фоирма во рок од три дена не прекине со работа во Ирак, јави катарската телевизија Ал Џезаира. Одговорноста за киднапирањето ја презема досега непозната формација наречена Абу Бакер ал Садик, која до Ал Џезаира доставила снимка на која се прикажуваат киднапираните работници како седат на земја држејки ги во рака личните документи, пред маскирани лица.
XS
SM
MD
LG