Достапни линкови

Авганистан: Девет деца загинале во експлозија во близина на училиште


Во синоќешната експлозија во близина на едно училиште во градот Зормат во југоисточен Авганистан загинале девет деца и еден возрасен. Полицијата ги испитува причините за експлозијата во која имало и давесетина повредени деца.
XS
SM
MD
LG