Достапни линкови

Гвантанамо: Сослушување на четворица борци на Ал Каеда


Во американскиот затвор во Гвантанамо денеска пред воениот суд ќе започне прелиминарното сослушување на четворица обвинети борци на Ал Каида. Двајца јеменци, еден австралиец и еден суданец, кои се заробени пред две години во Авганистан, се обвинети за воени злосторства.
XS
SM
MD
LG