Достапни линкови

Ташкент: ОН и САД ги осудија самоубиствените бомбашки напади


Обединетите Нации и Соединетите Држави ги осудија самоубиствените бомбашки напади што вчера се случија во главниот град на Узбекистан, Ташкент. Во нападите загинаа три лица, а осуммина беа ранети. Генералниот секретар Кофи Анан оцени дека станува збор за криминални акти, а Вашингтон нападите ги нарече терористичко насилство.
XS
SM
MD
LG