Достапни линкови

Техеран: Споени летечки објекти во форма на диск на небото на Иран


Споени летечки објекти во форма на диск се појавиле деновиве на небото на Иран, според снимките објавени на државната телевизија во Техеран. овие објекти се појавиле над градовите Табриз и Ардебил и над провинцијата Голестан на Каспиското море. Астрономската Асоцијација на Иран соопшти дека овие извештаи се непотврдени.
XS
SM
MD
LG