Достапни линкови

Тајван: Ранет тајванскиот претседател


Непознати лица изутрината пукале врз тајванскиот претседател Чен Шуи Бијана за време на последниот ден на кампањата и ден пред претседателските избори во таа земја. Чен бил погоден во стомакот, но, како што јавуваат агенциите, тој не се наоѓал во животна опасност. Во инцидентот полезно била повредена и потпретседателката на Анет Лу. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG