Достапни линкови

Индонезија: Над 20 загинати во силен земјотрес


Во силниот земјотрес што денеска ја погоди индонезиската провинција Папуа, според најновите информации, загинале над дваесет луѓе, додека неколку стотици биле повредени. Потресот кој бил со сила од шест запирка девет степени според Рихтеровата скала, предизвикал голема материјална штета.
XS
SM
MD
LG