Достапни линкови

Германија: Две жртви во силно невреме


Две лица настрадале во Германија од силното невреме, проследено со поплави и ветрови. Градот Баден Баден и околината се поплавени, а улиците се под вода и во повеќе места во Баварија. На југот на земјата е отежнат сообраќајот поради повеќе одрони. Орканскиот ветар оштетил многу куќи и во Долна Саксонија.
XS
SM
MD
LG