Достапни линкови

Скопје: Македонија и Грција ќе отвораат конзулати во Солун и Битола


Македонија и Грција денеска ќе ја официјализираат намерата за отворање конзуларни претставништва во Солун и во Битола. Договорот во Скопје ќе го потпишат замениците министри за надворешни работи на двете земји, Фуад Хасановиќ и Андреас Ловердос.
XS
SM
MD
LG