Достапни линкови

Токио: Коалицијата на Коизуми победи на изборите


Коалицијата на јапонскиот премиер Јунихиро Коизуми е победник на парламентарните избори иако довербата во владата е значително намалена, а е забележан пораст на главната опозициона Демократска партија. Коизуми бараше силен мандат за да ги продолжи реформите за ревитализација на јапонската економија.
XS
SM
MD
LG