Достапни линкови

Бали: Посета на Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш за време на денешната кратка посета на Индонезија изјави дека тероризмот не е дел од ниедна религија и оти убиствата не се дел ниту од исламската традиција. Буш го посети Бали, каде што над 200 луѓе беа убиени во минато-годишниот терористички напад.
XS
SM
MD
LG