Достапни линкови

Техеран: Посета на министрите за надворешни на Британија, Франција и Германија


Министрите за надворешни работи на Британија, Франција и Германија утре ке го посетат Техеран на разговори за иранската нуклеарна програма. Иран до 31 октомври треба да и докаже на Меѓународната Агенција за Атомска Енергија дека нема тајна програма за нукеларно оружје.
XS
SM
MD
LG