Достапни линкови

Тикрит: Тројца американски војници загинаа во престрелка


Тројца американски војници загинале, а двајца биле повредени при престрелка со ирачки герилци кај градот Тикрит, соопшти претставник на американската армија. Војниците проверувале една сомнителна локација при што упаднале во заседа.
XS
SM
MD
LG