Достапни линкови

Киркук: Посета на американскиот државен секретар Пауел


Американскиот државен секретар Колин Пауел, на вториот ден од посетата на Ирак, денеска престојува во Киркук. Тој вчера изјави дека американските сили дојдоа во таа земја како ослободители и оти нема да останат таму подолго од потребното. Сепак, Пауел не прецизира кога тоа би можело да се случи.
XS
SM
MD
LG