Достапни линкови

Москва: Иницијативата на Русија за Балканска конференција ќе биде реализирана


Иницјативата на Русија за организирање меѓународна конференција за Балканот порано или подоцна ќе биде реализирана бидејки се уште не е завршен процесот на дефинирање на меѓународно признатите граници, изјави портпаролот на министерството за надворешни работи Александар Јаковенко за РИА-Новости по повод посетата на шефот на дипломатијата Игор Иванов на регионот од 10 до 13 септември. Според Јаковенко проблемите на Балканот немаат воен карактер туку за нивно решавање се потребни политичко дипломатски мерки.
XS
SM
MD
LG