Достапни линкови

Камбера: Премиерот на Австралија предупредува за можни терористички напади во Индонезија


Австралискиот премиер Џон Хауард денеска предупреди оти сите западни амбасади во индонезискиот главен град Џакарта се можни мети на терористички напади. Неговата изјава доаѓа по екплозијата во Џакарта кај хотелот „Мериот“ во која загинаа 10 а беа повредени над 100 лица.
XS
SM
MD
LG