Достапни линкови

Багдад: Силна експлозија пред јорданската амбасада


Денеска пред јорданската амбасада во Багдад, како што јавуваат агенциите, одекнала силна експлозија во која, според првичните информации, загинале најмалку осум лица. Очевидци наведуваат дека пред зградата експлодирал камион бомба. Се уште не е познато кој стои зад инцидентот. Во минатата недела Јордан им гарантираше азил на двете ќерки на Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG