Достапни линкови

Европа: Рекордно високи температури и пожари


Високи рекордни температури од 40 степени целзиусови и пожари и натаму ја погодуваат Европа, посебно Португалија, Шпанија, Франција, Италија и Хрватска. На Пиринејскиот полуостров животот го загубија 12, а во Франција 5 лица.
XS
SM
MD
LG