Достапни линкови

Рим: Берлускони му се извини на Шредер


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони , по извинувањето упатено на германскиот канцелар Герхард Шредер, ќе се обиде да ја смири ситуацијата која го загрози италијанското председавење со европската Унија, оценуваат денеска медиумите. Шредер по извинувањето на Берлускони изјави дека тоа е прифатено и оти што се однесува до него аферата произлезена поради контроверзните забелешки на Берлсукони во врска со германското нацистистичко минато е завршена.
XS
SM
MD
LG